1,5 yaşındaki Leyla’nın tek isteği bir bisikletti… Kanser tedavisi gören küçük kızın bu isteğine kavuşamadan hayata veda etmesi, buna tanık olan genç doktorların gözlerinde bir yaşa dönüştü, sonra o yaşlar çoğaldı, bir iyilik seli halini alıp küçük dilekleri sahiplerine taşıdı.

Üniversite eğitimlerine devam eden genç doktor adayları Övgü Sinem Buğan, Yüsra Betül Medik ve Kübra İlicepınar, küçük Leyla’nın ardından, kronik hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştiren iyilik elçileri oldular; “Leyla’dan Sonra” projesini başlattılar.

3 kişiyle başlayan bu iyilik hareketi, kısa sürede tüm Türkiye’ye yayıldı.  Leyla’dan Sonra gönüllülerinin sayısı farklı üniversitelerden yüzlerce tıp öğrencisine ulaştı.

Bu iyilik dalgasına katılan genç doktorların sayısı hızla artarken, Leyla’dan Sonra gönüllüleri, bugüne kadar 1.165 hasta çocuğun hayalini gerçekleştirdi.

Çocukların hayalini nasıl gerçekleştirebiliriz?

Tıp öğrencilerinden oluşan iki – üç kişilik ekipler oluşturuyor, düzenli olarak servislere gidip çocukları ziyaret ediyor. Onlarla sohbet ederek hayatta gerçekleşmesini en çok istediği dileğini öğreniyor. Bu istekleri bazen bir oyuncak, tuttuğu takımın forması, bir enstruman ya da bir ünlüyle tanışıp imzasını almak gibi istekler olabiliyor.

Bu istekleri Leyladansonra.com ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılıyor. İstekleri gerçekleştirmek isteyenler paylaşılan yazıların altındaki mail adresinden ekiple iletişime geçiyor. Dileğini bizzat ziyarete gelirken getirerek, ya da dileğine yolculuğunda ona eşlik ederek veya kargo yoluyla çocukların isteğini göndererek gerçekleştiriyor.

Eğer bir sonraki çocuğun hayalinin gerçekleşmesinde benim de bir katkım olsun diyorsanız lütfen leyladansonra.com sitesini sık kullanılanlarınıza ekleyin. Bir çocuk için kocaman ama bizim için küçücük olan o hayalleri hep birlikte gerçekleştirelim.

Hayalleri gerçekleştirilen çocuklarımızdan bazıları…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.