Nereden Nereye : 1996-2019 En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri Sıralaması

İnternet hayatımıza girdiğinden bugüne kadar bazı adreslerin kullanıcılarının sayısı her geçen gün arttı ama bazıları virajları diğerlerinden daha keskin geçerek zirveyi zorladılar.

Yahoo’dan Google’a koca bir devrin değişimini gözler önüne seren hem nostaljik, hem de şaşkınlık yaratan enfes bir videoya denk geldim.

Videoyu şöyle bırakalım


Bu video resmen internet hayatımın adeta bir film şeridi gibi gözlerimizin önünden geçmesine vesile oldu.

Çok enteresan inişler çıkışlar, adını artık hatırlamadığımız sayfalar, her gün tıklamaya devam ettiğimiz sayfalara dair harika bir video. 2008’de Yahoo’nun geriden gelip Google’ı geçmesi ancak kısa bir süre sonra tarihin karanlık sayfalarına gömülmesi, Pornhub’in 2018′ de listeye girmesi, Google’ın adeta Roma İmparatorlu’ğu gibi “.com” dünyasının imparatoru olması efsanevi hareketlerdi.

Yahoo games üzerinden oyunlar oynardık. İlk mail adresi Yahoo’dandı. Ardından biri bizi Gmail davetiyesiyle zehirlediğinde olayın ciddiyetini anlayamamıştık. Harika ve bol alanlı bir e-mail. Nasıl da kullanışlı. Artık hayatımızın her anında bizimle…

Yine videoda gözüme toz kaçıran Msn’in düşüşü ve Msn düşerken, Facebook’un yükselişini gözyaşlarıyla izledim. Pardon toz kaçmıştı. :) Hey gidi günler.

Günümüzün hızla değişen trendlerine yetişmeye çalışırken, eskileri yad ettiren bu videoyu Mark Twain’in yazısıyla tamamlamış olayım.

Hayat nasıldır biliyor musunuz?
Üçte biri güzel geçen zamanlar,
geri kalanı da o güzel zamanların
hatırlanmasıdır.


Geçmiş Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.